.Παραμένει στη μάχη του τίτλου ο Παναθηναϊκός

«Ζωντανός» στη μάχη του τίτλου έμεινε ο Παναθηναϊκός, που πέρασε νικηφόρα από το Αγρίνιο με 1-0 επί του Παναιτωλικού (πρώτη ήττα μετά από 6 παιχνίδια), στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής (εξ αναβολής) του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Το γκολ που χάρισε στους «πράσινους» την 4η σερί νίκη τους πέτυχε στο 81΄ ο Πέτριτς.
Σε εξ αναβολής αγώνα της 6ης ημέρας για πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό στάδιο, με τέρματα του Μπακασέτα στο 41΄ και του Μάσα στο 3ο λεπτάτων καυστερήσεων (90΄+3).
Με την έκτη αυτή νίκη του ο Αστέρας βρλίσκεται στην πρώτη πεντάδα της κατάταξης με 20 βαθμούς, ενώ η Νίκη Βόλου παρέμεινε ουραγός με παθητικό 9 ήττες και μόλις 4β, κάνοντας ακόμη πιο δύσκολη την υπόθεση παραμονής στην κατηγορία.

Με γκολ πέναλτι του Μιλιάζες στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΟΦΗ νίκησε 1-0 τον Εργοτέλη.