.ΠΑΟΚ-Αστέρας 2-1, Κέρκυρα-Ξάνθη 1-1 και Πλατανιάς-Ατρόμητος 0-0

Με την αναμέτρηση ΑΕΚ-Άρης ολοκληρώνεται η δεύτερη ημέρα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σούπερ Λίγκα.
 Νωρίτερα, ο ΠΑΟΚ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να πάρει τη νίκη στην Τούμπα με 2-1 επί του Αστέρα Τρίπολης.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Περόνε στο 20', οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με σουτ του Λάζαρ στο 46' και πέτυχαν την ανατροπή με πέναλτι του Αθανασιάδη στο 88'. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπαρτολίνι.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Κέρκυρα μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Ξάνθης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 58' με σουτ του Μπάρκογλου, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ για τη Ξάνθη ο Μαρκόφσκι με κεφαλιά στο 69ο λεπτό.

Χωρίς νικητή έληξε η συνάντηση ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Ατρόμητο στα Περιβόλια Χανίων. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, διατηρώντας πάντως το αήττητο στη διοργάνωση.

Χθες, την πρώτη ημέρα της 3ης αγωνιστικής, ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΠΑΣ στα Ιωάννινα και έκανε το 3Χ3 στο πρωτάθλημα,  ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από τον Πανθρακικό με 1-0 και ο Λεβαδειακός αναδείχτηκε ισόπαλος 0-0 με τη Βέροια.

Η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα πέφτει αύριο, Δευτέρα, με την αναμέτρηση  Πανιωνίου-ΟΦΗ (20.30).